Łóżko rehabilitacyjne obniżone Taurus Low Lux z leżem metalowym

Dostępność: Dostępny (Indywidualna wycena)
Cena brutto: 0,00 zł
bez kosztów dostawy
0.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.33333
Producent: REHA-BED
Kod produktu: TR/M/LOW/LUX

Opis produktu

WYPOSAŻENIE W CENIE PODSTAWOWEJ:

  • Barierki boczne - komplet 4 szt.
  • Leże metalowe
  • Pilot do regulacji funkcji łóżka
  • Zestaw transporterów 2 szt.
  • Kolor elementów drewnianych Buk SE lub Dąb Jasny
  • Instrukcja montażu i obsługi

WYPOSAŻENIE DODATKOWE - OPCJE ZA DOPŁATĄ:

  • Wysięgnik z uchwytem ułatwiający wstawanie
  • Materac podkładowy / profilaktyczny / przeciwodleżynowy
  • Kolorystyka niestandardowa
  • Podstawka typu Tablet nakładana na barierki
  • Wieszak na kroplówkę
  • Opcja przedłużenia leża i barierek o 20 cm

 Łóżko rehabilitacyjne Taurus Low LUX

Czym się charakteryzuje łóżko rehabilitacyjne Taurus Low Lux z leżem metalowym?

Przede wszystkim obniżeniem (LOW) jego regulacji wysokości do zakresu 20-60 cm. Standardowe łóżko ma regulację wysokości w zakresie 40-80 cm. Dla kogo to obniżenie ma znaczenie? Dla osób o wzroście poniżej 165 cm (użytkownika łóżka lub opiekuna). W przypadku każdego łóżka należy wziąć pod uwagę wysokość materaca (co najmniej 10 cm) w związku z czym dla osób niższym wzroście dolny zakres regulacji standardowego łóżka (40+10 cm = 50 cm), może być zbyt wysoki i utrudniać wstawanie, czy też przysiadanie na łóżku i przesiadanie na wózek (stopy nie będą dotykać podłogi).

Obniżenie łóżka dla lepszego współczynnika HIC

Obniżenie ma również znaczenie w przypadku osób z niepełnosprawnościami, które wypadają z łóżek (nie zawsze pamięta się o podniesieniu barierek zabezpieczających). Ewentualny upadek z niższej wysokości, jest dużo mniej niebezpieczny niż z wyższej (współczynnik HIC – Head Injury Criterion w zakresie upadku z niskiego łóżka jest dużo korzystniejszy). Górny zakres regulacji wysokości nie ma tak istotnego znaczenie – podnoszenie łóżka do wysokości 60 cm powoduje, że z łóżka mogą korzystać osoby o wzroście do 185 cm (powyżej tego wzrostu zalecane jest przedłużenie leża o 20 cm – do 220 cm).

Zabudowana wersja LUX

Wersja LUX to zabudowana wersja podstawowego modelu łóżka rehabilitacyjnego Taurus Low, wyróżnia się z kolei zabudowaniem szczytów łóżka. Siłowniki elektryczne są ukryte w szczycie łóżka, przez co ma bardziej domowy wygląd.

Wszystkie pozycje lecznicze

Łóżko posiada regulację elektryczną za pomocą czterech siłowników elektrycznych regulowanych za pomocą pilota. Można je ustawić w pozycjach Trendelenburga oraz Antytrendelenburga a także w pozycji Fowlera. Kołka łóżka w modelu LUX są bardzo funkcjonalne – dzięki czemu łatwo je zablokować i odblokować.

6/6 elektrycznych funkcji łóżka w standardzie

Łóżko medyczne - w standardzie ma aż 6 funkcji regulowanych elektrycznie. Jest to 1. regulacja wysokości, 2. regulacja oparcia, 3. regulacja sekcji nóg, 4. funkcja autokontur (jednoczesna regulacja sekcji nóg oraz oparcia), 5. pozycja Trendelenburga, 6. pozycja antytrendelenburga. Wszystkie te funkcje regulowane są za pomocą pilota.

Pozycje łóżka

Leże dla osób o zróżnicowanej wadze

Leże metalowe jest najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, ponieważ może być używane przez pacjentów o zróżnicowanej wadze. Maksymalna waga pacjenta wynosi aż 180 kg! Wysokie parametry wagowe w żaden sposób nie ograniczają funkcji leża. Łóżko ortopedyczne Taurus posiada opcję przedłożenia. Opcja przedłużenia w dowolnym późniejszym terminie umożliwia zwiększenie długości do 220 cm. Zestaw przedłużający zawiera dłuższe barierki boczne oraz wypełniającą 20 cm część leża.

Kolorystyka frontów

Kolorami standardowymi są Buk SE i Dąb Jasny. Pozostałe kolory są dostępne za dopłatą 390 zł. 

UWAGA: Termin realizacji zamówień w kolorach niestandardowych wynosi od 31 do 41 dni.

Kolorystyka - łóżko regulowane taurus lux

Opuszczane barierki boczne

Barierki bardzo łatwo założyć i opuścić. Przy opuszczaniu barierek wystarczy je lekko podnieść nacisnąć przycisk zabezpieczający, który jest umieszczony z boku szczytu łóżka rehabilitacyjnego. Przyciski chodzą lekko, sprężynują, nie blokują się i zabezpieczają przed przytrzaśnięciem palca. Ich umiejscowienie z boku szczytu łóżek zabezpiecza przed ich przypadkowym opuszczeniem przez użytkownika łóżka. barierki boczne do łóżka

Wysięgnik z uchwytem

Wysięgnik z trójkątem nie tylko wspomaga zmianę pozycji ale również pozwala na zamocowanie go z dwóch stron łóżka od strony głowy. Rama łóżka posiada dwa niezależne mocowania wysięgnika (lewy i prawy) dzięki czemu możliwa jest zmiana miejsca łóżka w domu.

wysięgnik z uchwytem do łóżka

Wielofunkcyjny pilot

Wielofunkcyjny pilot do regulacji funkcji oparcia, wysokości oraz sekcji zginania kolan. Pilot posiada również funkcję zsynchronizowanej regulacji (autokontur) oparcia i zginania kolan. Jednym przyciskiem uzyskujemy pozycję siedzącą. Zastosowane w łóżku rehabilitacyjnym siłowniki niemieckiej firmy DEWERT są niezwykle odporne na nacisk. Dzięki temu obciążenia całego łóżka są wysokie. Cały ciężar łóżka wraz z pacjentem opierają się na siłowniku, dlatego też tak ważne jest zastosowanie najbardziej wytrzymałych siłowników.

pilot sterujący do lóżka

Dane techniczne łóżka Taurus LUX LOW

  • Wymiary zewnętrzne łóżka: 105 x 225 cm
  • Wymiary leża: 90 x 200 cm
  • Typ leża: lamele metalowe
  • Elektryczna regulacja wysokości leża w zakresie: 200 mm - 600 mm (bez materaca)
  • Regulacja segmentu oparcia pleców- zagłówek łóżka, w zakresie: 0-72 °
  • Regulacja segmentu oparcia uda: 0-40 °
  • Kąt przechyłu pozycji Trendelenburga: ok. 0 - 15°
  • Kąt przechyłu pozycji anty-Trendelenburga: ok. 0 - 15°
  • Bezpieczne obciążenie robocze: 215 kg
  • Dopuszczalna waga pacjenta: 180 kg

Instrukcja obsługi i montażu w języku polskim

Gwarancja: 24 miesiące  

* Termin realizacji zamówień w kolorach niestandardowych wynosi od 31 do 41 dni.

WAŻNE: Zdjęcia stanowią poglądową wizualizację produktu. Rzeczywista kolorystyka poszczególnych elementów produktu ze względu na rodzaj materiału może różnić się od siebie.

WAŻNE: Leże łóżka rehabilitacyjnego jest kompatybilne tylko z materacami piankowymi o specjalnie zmniejszonej długości i szerokości. Grubość materaca nie powinna przekraczać 18 cm ze względu na regulacje sekcji leża oraz wysokość barierek bocznych zabezpieczających pacjenta przed upadkiem.

Parametry produktu

Szerokość i długość leża 90 x 200 cm
Całkowite wymiary zewnętrzne 105 x 225 cm
Zakres wysokości 20 do 60 cm
Typ leża Leże metalowe
Maksymalne obciążenie 180 kg
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Jaki materac do łóżka?

Jaki materac do łóżka rehabilitacyjnego?

Wybór odpowiedniego materaca to druga najważniejsza decyzja jaką trzeba podjąć podczas zakupu łóżka rehabilitacyjnego. Typ i rodzaj materaca jaki powinniśmy wybrać uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Zapoznaj się z informacjami i dowiedz jaki materac wybrać.

Materac podkładowy

Materac podkładowy

Podstawowe, piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, nie mają właściwości dla profilaktyki przeciwodleżynowej. Brak jest również wentylacji dzięki kanałom powietrznym. Zalecany maksymalny czas spędzany na samym materacu to maksymalnie 8h/dziennie. Stosowane są głównie jako materace podkładowe pod materace zmiennociśnieniowe.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa brak
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 8 h/dziennie
 Wentylacja materaca brak

Materac profilaktyczny Funke HF Plus

Materac profilaktyczny

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych z funkcją przeciwodleżynową do II/III stopnia profilaktyki przeciwodleżynowej w IV stopniowej skali EPUAP. Materace są wentylowane za pomocą kanałów powietrznych umieszczonych pomiędzy warstwami materaca lub na jego powierzchni. Materace profilaktyczne są zawsze wyposażone w miękkie pokrowce medyczne paroprzepuszczalne i nieprzemakalne – które dodatkowo ograniczają ryzyko otarć. Zalecany maksymalny dzienny czas spędzany na materacu wynosi 16 godzin. Oprócz funkcji przeciwodleżynowej są to bardzo wygodne materace do spania.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do II/III stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 16 h/dziennie
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac przeciwodleżynowy Funke HF II

Materac przeciwodleżynowy

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, wykonane z pianki o różnej gęstości z funkcją przeciwodleżynową do III/IV stopnia odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP. Materace posiadają kanały powietrzne w strukturze wewnętrznej materaca lub na zewnątrz. Stosowane mogą być do opieki całodobowej 24 h na dobę. Wyposażone są w bardzo miękkie, paroprzepuszczalne a nieprzemakalne pokrowce medyczne, ograniczające ryzyko otarć. Są to bardzo wygodne materace, na których bardzo wygodnie się śpi.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do III/IV stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac zmiennociśnieniowy

Materace zmiennociśnieniowe, które mogą być stosowane do I/II stopnia odleżyn w IV-stopniowej skali EPUAP. Wyposażone są w kompresor, który zmienia ciśnienia materaca w zakresie odpowiadającym 3,35% - 13% ciśnienia atmosferycznego. Materace zmiennociśnieniowe są przez to bardzo miękkie, dlatego konieczne jest dodatkowe zastosowanie materaca podkładowego. Właściwości przeciwodleżynowe polegają na cyklicznych zmianach ciśnienia, przez co pacjent zmienia pozycja na łóżku rehabilitacyjnym. Stosowane są w stosunku do pacjentów stale leżących.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do I/II stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki sekwencyjnej zmianie ciśnienia materaca i mechanicznemu zmienianiu pozycji pacjenta za pomocą różnicy ciśnień

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do 95%

Osoby niepełnosprawne (niezależnie od stopnia) mogą otrzymać dofinansowanie na zakup łóżka ze środków PFRON do 95% na likwidację barier technicznych. Przed zakupem należy złożyć wniosek o dofinansowanie do Starosty (PCPR) lub Prezydenta Miasta (MOPS/MOPR). Wniosek można złożyć online lub tradycyjnie na formularzu przygotowanym przez PCPR/MOPS oraz w formie indywidualnej (przygotowujemy takie wnioski nieodpłatnie). Do wniosku należy dołączyć wystawioną przez nas ofertę cenową (fakturę PROFORMA).

Najważniejsze informacje

  • musisz posiadać orzeczenie o niepełnosprawności
  • do wniosku musisz dołączyć ofertę (fakturę PROFORMA)
  • dofinansowanie nie ma kryterium dochodowego
  • organ ma 30 dni na wydanie decyzji administracyjnej
  • zakupu łóżka dokonujesz po podpisaniu umowy

Otrzymaj indywidualną fakturę proforma

Sprawdź jak złożyć wniosek o dofinansowanie

Sklep internetowy Shoper Premium